169

قوانین و مقررات سامانه باربرگ

تاریخ آخرین به‌روزرسانی: 20 آبان 1397

1. تعاریف و اصطلاحات

1.1. اصطلاحاتی که در این قوانین و مقررات به کار رفته است دارای معانی مشروح زیر است:
1.2. باربرگ حقیقی/حقوقی (سند حمل بار درون شهری) : سندي است الكترونيكي كه به ازاء هر حمل بار توسط شركتهاي حمل و نقل بار يا رانندگان و يا ساير دستگاه(هاي) ذي‌صلاح حائز شرايط استفاده از سامانه از طريق هر يك از درگاههاي تحت وب و يا موبايل پايه سامانه صادر شده، كه كاشف از مالكيت بار و ساير مشخصات مورد نياز بوده و داراي يك شناسه يكتا در كل كشور از سامانه مرکزی مي‌باشد.
1.3. باربرگ روزانه: باربرگي است با مدت زمان اعتبار 24 ساعت كه به درخواست شركتهاي حمل و نقل بار يا رانندگان براي يك ناوگان از طريق هر يكی از درگاههاي سامانه صادر ميگردد.
1.4. سامانه صدور سند حمل و نقل بار درون شهری و حومه ای (سامانه): به منظور ثبت و دریافت باربرگ، حق استفاده موقت از آن برابر شرایط سند حاضر به کاربران اعطا می‌گردد. این سامانه می تواند در قالب های مختلف اعم از موبایل پایه، وب پایه و ... ارائه گردد.
1.5. کاربر: شخص حقیقی یا حقوقی است اعم از راننده، مالک خودرو، شرکت حمل و نقل بار و شرکت های دیگر که با ثبت نام در سامانه، نسبت به دریافت باربرگ اقدام می کند.
1.6. کاربران: در این سند منظور از کاربر، راننده، فرستنده، گیرنده، مالک خودرو و انواع شرکت ها است که در مجموع با نام کاربران در این سند از آن ها نام برده شده است.
1.7. حمل کننده بار(حمل کننده): شخص حقیقی یا حقوقی است که مسئولیت حمل و نقل بار و رساندن صحیح و به موقع آن را به مقصد بر عهده دارد و ضامن خسارات وارد شده به بار در فرآیند حمل و نقل بار است. حمل کننده باید به ازای هر حمل و نقل بار باربرگ دریافت کرده و از ناوگان دارای پروانه فعالیت معتبر استفاده کند.
1.8. راننده: شخص حقیقی است که در سامانه مرکزی حمل و نقل درون شهری (utcms.ir) به منظور دریافت پروانه اشتغال و ارائه خدمات حمل و نقل با وسیله نقلیه حمل بار دارای پروانه فعالیت ثبت نام کرده است. وی می تواند مالک وسیله نقلیه حمل بار باشد یا نباشد. در این سند منظور از راننده همان حمل کننده است.
1.9. مالک ناوگان: شخص حقیقی یا حقوقی است که در سامانه مرکزی حمل و نقل درون شهری برای فعالیت ناوگان پروانه فعالیت دریافت کرده و برای ارائه خدمات حمل و نقل بار از ناوگان خود استفاده می کند. وی می تواند راننده/رانندگانی را به عنوان حمل کننده برای ارائه خدمات با ناوگان خود در سامانه مرکزی فوق ثبت نام کند و برای وی پروانه اشتغال بگیرد.
1.10. فرستنده: شخص حقیقی یا حقوقی است که اطلاعات وی در باربرگ در قسمت مربوطه ثبت شده است و به منظور حمل و نقل بار از خدمات حمل کننده با پرداخت کرایه و سایر هزینه های مربوطه استفاده می‌نماید.
1.11. گیرنده: شخص حقیقی یا حقوقی است که اطلاعات وی در باربرگ در قسمت مربوطه ثبت شده است و محموله ارسال شده را در مقصد دریافت می‌نماید.
1.12. متولی سامانه : در یان سند منظور از متولی سامانه شرکت ارائه دهنده خدمات سامانه است.
1.13. حساب کاربری: حسابی است که اشخاص حقیقی یا حقوقی برای استفاده از سامانه در آن ایجاد کرده‌اند.
1.14. ناوگان حمل و نقل بار: هر نوع وسیله‌نقلیه موتوری زمینی که برای حمل بار ساخته شده است و کابین راننده از قسمت بار مجزا باشد و دارای پروانه فعالیت معتبر در سامانه مرکزی حمل و نقل درون شهری باشد.
1.15. اعتبار: مبلغی است که کاربران در حساب کاربری خود به منظور استفاده از خدمات سامانه دارند. این مبلغ به صورت پرداخت از طریق سامانه بانکی و کارت‌های عضو شبکه شتاب و یا با استفاده روش‌های معرفی شده طبق شرایط و مقررات سامانه منظور و محاسبه خواهد شد.
1.16. اطلاعات محرمانه: اطلاعاتی که توسط کاربران در اختیار سامانه قرار داده می‌شود اعم از اطلاعاتی که به صورت مستقیم از سوی کاربران وارد می‌شود و همچنین اطلاعاتی که به صورت خودکار و در نتیجه بهره برداری از خدمات سامانه در اختیار متولی سامانه قرار داده می‌شود، مانند اطلاعات مربوط به حمل بار اعم از زمان، موقعیت مکانی مبدا و مقصد، مسیر طی شده، موقعیت مکانی کاربر و غیره.
1.17. بار خطرناک: هر نوع مواد رادیواکتیو، منفجره، محترقه، مایعات و جامدات آتش‌زا، سمی یا اسیدی، گاز فشرده، زباله ویژه، فاضلاب و مانند اینها که حمل آنها با شرایط خاص و منوط به اتخاذ تدابیر ویژه می-باشد.
1.18. بار ترافیکی: تردد وسایل نقلیه‌ای که ابعاد و اوزان آن‌ها، بدون بار، یا پس از بارگیری محموله، دست‌کم، از یکی از ابعاد یا اوزان ذکر شده در قوانین مربوطه، تجاوز نماید، مشمول مقررات دستورالعمل مربوطه بوده، و برای تردد آن‌ها، باید پروانه‌ی عبور خاص صادر شود.
1.19. قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران: تمامی قوانین اعم از قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی، آئین نامه های اجرایی، بخشنامه‌ها، دستورالعمل‌ها و کلیه ضوابط قانونی حاکم بر انجام موضوع قرارداد

2. حساب کاربری

2.1. کاربران با ثبت نام در سامانه و همچنین با هر بار استفاده از خدمات سامانه می‌پذیرند که قوانین و مقررات جاری سامانه را به صورت کامل مطالعه کرده و با اطلاع کامل از شرایط و معانی آن، تمام آن را پذیرفته و امضا کرده‌اند. این قوانین و مقررات ممکن است در طول زمان تغییرکند و بنابراین استفاده مستمر کاربران از سامانه به معنی پذیرش هرگونه تغییر در قوانین و مقررات آن است.
2.2. برای استفاده از سامانه لازم است که هر کاربر اعم از شخص حقیقی یا حقوقی یک حساب کاربری در سامانه بسازد. تنها اشخاصی که بیشتر از ۱۸ سال سن و واجد اهلیت قانونی باشند، می‌توانند اقدام به ساختن حساب کاربری در سامانه کنند. برای استفاده از سامانه، کاربر مذکور باید صرفاً کدملی و شماره همراه متعلق به خود را در سامانه ثبت کند.
2.3. کاربران می‌پذیرند که باید اطلاعات خواسته شده را به صورت صحیح و به روز در سامانه وارد کنند و مسئول عدم صحت اطلاعات ثبت شده در سامانه شخص کاربران می‌باشند. در صورت اثبات خلاف این موضوع، علاوه بر مسدود شدن حساب کاربری، مجاز به پیگیری قضایی و قانونی نزد مراجع ذیصلاح هستیم.
2.4. کاربران متعهد می‌گردند که صرفاً با کدملی و تلفن همراه متعلق به خود نسبت به ثبت نام در سامانه اقدام نمایند. در غیر این صورت در برابر شخص ذینفع صاحب کدملی یا تلفن همراه یا سایر اشخاص ذینفع تماماً مسئول بوده و به محض آگاهی از این موضوع نسبت به لغو عضویت کاربر مذکور اقدام می-شود.
2.5. هر شخص با توجه به مدارک هویتی خود تنها می‌تواند یک حساب کاربری بنا به مورد در سامانه داشته باشد. در صورتی که مشخص شود که به نام یک شخص اعم از حقیقی یا حقوقی حساب‌های کاربری متعدد وجود دارد، نسبت به قطع خدمات و غیرفعال نمودن حساب‌های کاربری مذکور اقدام می شود.
2.6. در تمام حالاتی که به دلیل عدم رعایت شرایط این سند، حساب کاربر غیرفعال یا مسدود شده است، اعتبار حساب کاربری وی قابل بازگشت نخواهد بود.
2.7. مسئولیت حفظ امنیت اطلاعات حساب کاربری از جمله نام کاربری و رمز عبور به عهده کاربران است. در صورت مفقود شدن یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، کاربر مذکور موظف است در اسرع وقت نسبت به تغییر رمز عبور خود اقدام و موضوع را به اطلاع مرکز پشتیبانی برساند. بدیهی است تا زمانی که اطلاع‌رسانی به مرکز پشتیبانی انجام نشده است، مسئولیت همه فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام شده و می‌شود به عهده وی خواهد بود.
2.8. مسئولیت همه فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری اشخاص حقیقی و یا حقوقی در سامانه یا سایر خدمات مربوط به سامانه انجام می‌شود به عهده کاربران است. بنابراین کلیه مسئولیت های حمل های متعلق به غیر از کاربر نیز، که با استفاده از حساب کاربری وی از سامانه استفاده شده و برای آن باربرگ صادر شده است، کاملاً متوجه خود کاربر می‌باشد.
2.9. کاربران حق ندارند به اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر اجازه استفاده از حساب کاربری خود را بدهند یا حساب خود را به شخص حقیقی یا حقوقی دیگری منتقل کنند. در مورد کاربر شخص حقوقی نیز، مسئولیت‌های قانونی بهره برداری از خدمات سامانه متوجه مدیران مجموعه‌های مذکور خواهد بود. 2.10. ممکن است بنا به مورد و حسب صلاحدید، از کاربران درخواست احراز هویت، اطلاعات تکمیلی، ارائه اصل یا بارگذاری تصویر مدارک در سامانه و یا اصلاح اطلاعات موجود گردد. در این صورت کاربر مورد درخواست، متعهد به ارائه اطلاعات و یا اصلاح اطلاعات درخواستی در مدت اعلام شده خواهد بود. در غیر این صورت سامانه می‌تواند حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارائه خدمات به کاربر مذکور خودداری کند.

3. شرایط استفاده از سامانه

3.1. حمل کننده متعهد می‌شود در حین حمل و نقل بار از استعمال دخانیات، مواد مخدر و مشروبات الکلی خودداری و تمام قوانین مربوطه را رعایت کنند.
3.2. با استفاده از خدمات سامانه کاربران می‌پذیرند و موظف می‌باشند که از سامانه برای انجام هیچ فعالیت غیرقانونی طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران یا خلاف شرع یا مخالف با عرف جامعه استفاده نکنند. کاربران حق ندارند اشیاء غیر مجاز از جمله مشروبات الکلی، مواد مخدر، کالای قاچاق، سلاح یا سایر اشیاء یا حیواناتی که طبق قانون جمهوری اسلامی ایران مجاز نیست، در خودرو همراه داشته باشند یا اقدام به حمل آن کنند.
3.3. فرستنده متعهد است در صورت داشتن بار نامتعارف یا خطرناک و یا هرگونه پرنده یا حیوانات دیگر، موضوع را به حمل کننده و در بخش توضیحات کالای سامانه اعلام کند. در غیر اینصورت چنانچه پس از صدور باربرگ، راننده مواجه با موارد فوق شود، مجاز به امتناع از انجام حمل بوده و مسئولیت پرداخت کامل هزینه حمل برعهده فرستنده است. هم چنین حمل این بارها بدون اطلاع بیمه گر از شمول بیمه مسئولیت حمل کننده خارج است.
3.4. کاربران متعهد می‌شوند که فقط برای حمل و نقلی واقعی بار از سامانه، باربرگ دریافت کنند و از صدور باربرگ صوری خودداری کنند. در صورت احراز این موضوع، کاربر مذکور ضامن خسارات وارده ناشی از این باربرگ می باشد.
3.5. کاربران سامانه اقرار می نمایند که حتما یکی از نقش های واجد صلاحیت برای صدور باربرگ در فرایند حمل و نقل بار اعم از راننده، حمل کننده، مالک ناوگان، شرکت حمل و نقل بار وشرکت های پخش فرآورده های دارویی و غذایی هستند. در صورت احراز خلاف این موضوع حساب کاربر مسدود می گردد.
3.6. کاربران متعهد می‌شوند هیچ‌گاه از سامانه به صورتی که به سامانه صدمه‌ای وارد کند استفاده نکنند. در صورتی که کاربران نسبت به سوءاستفاده از امکانات فراهم شده در سامانه در جهت منافع شخصی و یا آسیب اعم از مادی و یا معنوی به منافع غیر اقدام نمایند، متولی سامانه ضمن داشتن حق قطع خدمات و غیرفعال نمودن حساب کاربری، مجاز خواهد بود با مراجعه به مراجع قضایی و یا سایر مراجع ذیصلاح قانونی نسبت به مطالبه جبران خسارات وارده اقدام نماید.
3.7. کاربران می‌پذیرند که متولی سامانه ممکن است از ارسال پیامک، ایمیل و یا Push Notification به عنوان راه ارتباطی سامانه با وی استفاده کند. کاربران می‌توانند درخواست کنند که ارسال این پیام‌ها قطع شود اما می‌پذیرند که با انصراف از دریافت این پیام‌ها، ممکن است در استفاده از خدمات با مشکل مواجه شوند و یا اطلاعات مقتضی بموقع به ایشان نرسد. در این شرایط کاربران حق طرح هیچگونه ادعا و اعتراضی را در این خصوص نخواهد داشت.
3.8. متولی سامانه ممکن است تخفیف ها یا مشوق های مالی به کاربر ارائه کند. نحوه ارائه این خدمات و تعیین مهلت استفاده از آنها، منوط به تشخیص و صلاحدید متولی سامانه بوده و در صورت عدم تعلق تخفیف ها یا مشوق ها به وی، کاربر حق طرح هیچگونه ادعا و اعتراضی را در این خصوص نخواهد داشت.
3.9. کاربران می‌پذیرند اعتباری که در حساب کاربری خود دارد مستقل از روش کسب آن، فقط برای استفاده از سامانه قابل استفاده است و امکان دریافت این وجه را از متولی سامانه به صورت نقد، حتی در صورت مسدود کردن حساب کاربری خود ندارد.
3.10. کاربران می‌پذیرد تخفیف ها یا مشوق های مالی که به وی داده می‌شود، ممکن است منقضی شوند. از آنجایی که متولی سامانه برای ارائه این تخفیف ها یا مشوق های مالی هزینه ای از کاربر دریافت نمی‌کند، این حق برای متولی سامانه محفوظ است که مبلغ یا درصد تاثیر این کدها را حتی پس از انتشار آنها تغییر دهد یا در صورت لزوم آنها را باطل کند. همچنین در صورتی که متولی سامانه تشخیص دهد که استفاده از این تخفیف ها یا مشوق های مالی به دلیل خطای فنی یا تخلف صورت گرفته و یا غیر قانونی بوده است، می‌تواند تخفیف ها یا مشوق های مالی که در نتیجه استفاده از آنها به حساب کاربر اضافه شده است را راساً و بدون نیاز به دریافت اجازه کاربر باطل یا حذف کند.
3.11. مسئولیت تامین اینترنت و سخت‌افزار لازم و همچنین پرداخت هزینه‌های مربوط به آنها برای استفاده از خدمات سامانه به عهده کاربران است.
3.12. کاربران می‌پذیرند حداکثر ظرفیتی که می‌توانند در یک ناوگان باری حمل شود برابر با ظرفیت بار مجاز خودرو مندرج در کارت خودرو است.
3.13. کاربران متعهد می‌شوند پس از اتمام حمل از هیچ بخش از اطلاعاتی که در نتیجه استفاده از خدمات سامانه، از فرستنده یا رانندگان کسب کرده‌اند، هیچ‌گونه استفاده‌ای نکنند. طبعاً ذخیره کردن اطلاعات فرستنده یا گیرنده یا رانندگان در دستگاه تلفن همراه یا به هر شیوه دیگر نیز مغایر با قوانین سامانه خواهد بود. همچنین کاربران متعهد می‌شوند در طول حمل، فقط در شرایط ضروری از اطلاعاتی که از فرستنده یا رانندگان در خدمات سامانه ارائه شده است استفاده کنند. استفاده کاربران از این اطلاعات باید مطابق با عرف جامعه و قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد. در هر صورت اطلاعات مذکور به صورت امانت در اختیار کاربران قرار گرفته است و در صورت نقض تعهدات مذکور، متولی سامانه مجاز به پیگیری حقوقی و کیفری موضوع خواهد بود.
3.14. با استفاده از خدمات سامانه کاربران می‌پذیرند که در حین حمل، سامانه را وسیله‌ای برای تبلیغات و بازاریابی کالا و خدمات شخصی خود قرار ندهند و از هرگونه معرفی و عرضه محصولات و خدمات شخصی و یا متعلق به دیگران خودداری کنند.
3.15. کاربران متعهد به رعایت همه قوانین اسلامی، شرعی، اخلاقی و اجتماعی جمهوری اسلامی ایران از جمله رعایت حجاب مناسب در هنگام استفاده از سامانه هستند.
3.16. کاربران می‌پذیرند و اعلام می‌دارند که متن قوانین و مقررات سامانه را به طور کامل مطالعه کرده و نسبت به تمامی بندهای آن آگاهی داشته و مورد قبول ایشان است و تمام این قوانین و مقررات را امضا الکترونیک کرده اند.
3.17. کاربران می‌پذیرند که ثبت و دریافت باربرگ، خدمات حمل و نقل شهری نیست بلکه تنها خدمات نرم‌افزاری است که امکان ثبت توافق انجام شده اعم از بین فرستنده با رانندگان یا مالکان خودرو یا شرکت های حمل و نقل را بر سر شرایط حمل بار اعم از مبداء، مقصد، کرایه و بیمه فراهم می‌کند.
3.18. صدور باربرگ به منزله آن است که فرستنده و حمل کننده، حمل محموله با شرایط مندرج در باربرگ را پذیرفته اند.
3.19. هر حمل باری که فرستنده با خودروی حمل کننده انجام می‌دهد که در سامانه ثبت شده و برای آن حمل، باربرگ صادر شده است یک قرارداد لازم، مستقل و رابطه قراردادی بین حمل کننده با فرستنده است.
3.20. حمل کننده موظف است به ازای انجام هر حمل و نقل بار از سامانه، باربرگ دریافت کند.
3.21. کاربران می پذیرند که در صورت لغو سفارش حمل، امکان لغو باربرگ وجود ندارد و هزینه پرداختی بابت بیمه و پیامک در صورت وجود قابل بازگشت نیست.
3.22. خدمات سامانه ممکن است با مشارکت سامانه‌های دیگری ارائه شود که متولی سامانه کنترلی روی آنها ندارد. در چنین شرایطی کاربران می‌پذیرند که این خدمات، قوانین استفاده و مقررات مختص خود را دارند و سامانه مسئولیتی در خصوص قوانین و خدمات این متولی سامانه‌ها ندارد.
3.23. از آنجایی که ممکن است از طریق یک حساب کاربری، فرستنده و یا فرستنده هایی به غیر از کاربر از سامانه استفاده نمایند، مسئولیت پرداخت هزینه‌های مترتبه و همچنین هرگونه مسئولیت قانونی ایشان نسبت به حمل کننده و متولی سامانه متوجه کاربر ثبت کننده باربرگ می‌باشد و بدین ترتیب کاربر مذکور و فرستنده های مربوطه نسبت به متولی سامانه دارای مسئولیت تضامنی می‌باشند.
3.24. کاربر متعهد می شود که به هیچ عنوان با حساب کاربری خود برای اشخاص زیر ۱۸ سال بدون حضور خود درخواست حمل محموله و ثبت باربرگ ننماید. در غیر اینصورت چنانچه پس از پذیرش درخواست حمل و عزیمت کاربر راننده به نقطه مبدا، راننده مواجه با مورد فوق شود، مکلف به امتناع از انجام حمل بوده و مسئولیت جبران خسارات وارده و پرداخت کامل هزینه حمل برعهده کاربر است.
3.25. کاربران می پذیرند هزینه تعیین شده توسط متولی سامانه را به ازای استفاده از سامانه بپردازند.
3.26. حمل کننده موظف است تنها برای خودرویی که با آن اقدام به حمل بار می کند از سامانه باربرگ دریافت کند. در صورت تخلف از مفاد این بند، نامبرده مکلف است مبلغ پنجاه میلیون ریال به عنوان وجه التزام ناشی از عدم انجام تعهد در حق متولی سامانه کارسازی نماید.
3.27. راننده متعهد است برای انجام حمل، شخصاً در محل حاضر و از اعزام افراد یا خودروهای دیگر به جای خود، اجتناب نماید. در صورت تخلف از مفاد این بند، نامبرده مکلف به پرداخت سفارش دهنده پنجاه میلیون ریال خسارت عدم انجام تعهد خواهد بود.
3.28. راننده موظف است اعتبار سامانه را در همه حال در نظر گرفته و برای حفظ اعتبار سامانه، از خود حسن خلق نشان داده، مراتب نزاکت ، ادب و امانت داری را در قبال فرستنده معمول داشته، توصیه های متولی سامانه در خصوص نوع رفتار با مسافر، پوشش و وضعیت ظاهری متناسب، وضعیت فنی و ظاهری خودرو و ... را رعایت نماید. تخلف از مفاد این ماده و نیز هر رفتاری که موجب خدشه دار شدن اعتبار سامانه گردد، متولی سامانه را مجاز خواهد نمود مبلغ صد میلیون ریال به عنوان وجه التزام تخلف، از راننده متخلف مطالبه نماید. تشخیص حدوث این امر با متولی سامانه است و کاربر حق هر گونه اعتراض در این خصوص را از خود سلب و اسقاط می نماید.
3.29. کاربران صراحتاً اعلام می دارد که از کلیه قوانین مرتبط در حوزه فعالیت خود اعم از اخذ بارنامه برای حمل بین شهری، اخذ باربرگ برای حمل بار درون شهری، پرداخت عوارض شهرداری، پرداخت مالیات و .... مطلع بوده و ملزم به رعایت آن ها می باشد و مسئولیت و جرایم ناشی از عدم انجام آن را می-پذیرند. در صورتی که به علت عدم رعایت هر یک از این قوانین از سوی کاربران، متولی سامانه از سوی مراجع صالح قانونی و قضایی محکوم به پرداخت وجهی گردد، آن کاربر موظف است این مبلغ را به انضمام ۱۰ درصد از آن ( به عنوان جریمه) به متولی سامانه پرداخت نماید.
3.30. حمل کننده و راننده وی موظف است در حین انجام حمل، تمامی قواعد راهنمایی و رانندگی و ایمنی را رعایت نماید. مسوؤلیت جبران خسارات جانی و مالی وارده حین حمل یا اشخاص ثالث، به سبب عدم رعایت این مقررات، به عهده کاربر راننده بوده و متولی سامانه در این خصوص هیچ گونه مسوؤلیتی نخواهد داشت.
3.31. کاربران با ثبت نام در نرم افزار سامانه و ایجاد حساب کاربری به نام خود، صحت انتساب کلیه پیام های صادره ازحساب کاربری خویش را پذیرفته لذا کاربر، حق هرگونه اعتراض یا ادعای آتی (مبنی بر انکار، تردید یا جعل داده پیام های ارسالی) را از خویش سلب و اسقاط می نماید.
3.32. کاربران متعهد هستند تمامی تغییرات، الحاقات و اصلاحاتی که توسط متولی سامانه از طریق پیامک، ایمیل و غیره در خصوص استفاده از خدمات سامانه و شرایط آن برای کاربر ارسال می گردد یا در سامانه بروزرسانی می شود را مطالعه نموده و می پذیرد. کاربران می پذیرند تأیید مزبور ممکن است در قالب یک علامت،کلمه، عدد، عبارت، یک نام تایپ شده و امثال آن به عمل آید که به سند مزبور الحاق می شود و همانند امضای دست نویس دارای آثار حقوقی برای کاربر است و امضاکننده را متعهد و ملتزم به مفاد سندی که به طریقه مزبور امضا نموده است، می نماید.
3.33. متولی سامانه باربرگ تنها خدمات نرم افزاری ارائه داده و فقط امکان ثبت شرایط حمل و نقل بار تفاهم شده میان حمل کننده یا مالک ناوگان یا متصدی حمل را با فرستنده یا گیرنده در سامانه برای اخذ باربرگ فراهم می نماید و هیچ رابطه و تعهدی اعم از استخدامی، پیمانکاری و مشارکت میان کاربران و متولی سامانه نبوده و کاربران تنها استفاده کننده از خدمات سامانه هستند.
3.34. کاربر می پذیرد قرارداد حاضر، یک قرارداد قابل رجوع و جایز از سوی متولی سامانه بوده و متولی سامانه می تواند هر زمان تنها به صلاحدید خود و بدون نیاز به تدارک هیچ گونه دلیلی، یک حساب کاربری را مسدود نموده و مانع استفاده کاربر از خدمات سامانه گردد.
3.35. نظر به این که متولی سامانه تنها خدمات نرم افزاری ثبت و دریافت باربرگ را ارائه می کند، هیچ گونه مسئولیتی درباره صلاحیت، رفتار و اعمال فرستنده یا گیرنده در مقابل راننده یا حمل کننده و بالعکس یا بیمه گر در مقابل راننده یا حمل کننده یا فرستنده یا گیرنده و بالعکس نداشته و هیچ گونه مسوؤلیت حقوقی و کیفری در این خصوص و درباره اتفافات حین حمل نخواهد داشت. کاربران با تایید این مقررات اقرار می نماید که این موضوع به روشنی به وی تفهیم شده و از این موضوع اطلاع و آگاهی کامل دارد.
3.36. کاربران می‌پذیرند که امکان استرداد هزینه‌هایی که وی به متولی سامانه می‌پردازد، وجود ندارد.
3.37. کاربران می‌پذیرند هزینه بهای خدمات سامانه از طرف متولی سامانه مشخص می‌شود و پس از استفاده از آن، اعتراضی نسبت به بهای خدمات سامانه نمی‌تواند داشته باشد و حق هرگونه اعتراض یا ادعای آتی را از خویش سلب و اسقاط می نماید.
3.38. پرداخت بهای خدمات فقط از طریق روش‌هایی که توسط سامانه مشخص می‌شود، می‌تواند صورت گیرد.
3.39. کاربران می‌پذیرند که باید بهای خدمات سامانه و بیمه بار را مستقل از هر گونه مشکلی که ممکن است در سامانه، جهت پرداخت آنلاین به وجود آید پرداخت کنند. در صورتی که به دلیل مشکلی در سامانه یا مشکلات ارتباطی از جمله اینترنت و شبکه تلفن همراه امکان پرداخت از طریق نرم‌افزار فراهم نشود، کاربر همچنان موظف به پرداخت بهای خدمات مربوطه خواهد بود. در این شرایط پرداخت ممکن است با هماهنگی فرستنده یا مرکز تماس سامانه یا روش‌های دیگر صورت پذیرد. در صورتی که کاربر به هر دلیلی از جمله مشکلات نرم‌افزاری، پرداخت را انجام نداده باشد، متولی سامانه حق دارد مبلغ مربوطه را از اعتبار کاربر در سامانه راسا کسر کند و در صورت عدم پرداخت حساب کاربری مسدود خواهد شد.
3.40. کاربران می‌پذیرند هیچ وقت در سامانه، باربرگ ثبت نکنند مگر اینکه قصد حمل و نقل بار بر اساس باربرگ دریافت شده را داشته باشند. با ثبت باربرگ بهای خدمات پرداخت شده کاربر اعم از هزینه بیمه و پیامک قابل استرداد نیست.
3.41. فرستنده می‌پذیرد هر گونه تخریبی که در خودروی راننده در نتیجه استفاده از خدمات با حساب کاربری وی ایجاد شود، مسئولیت تامین هزینه‌های مربوط به تعویض، تعمیر، شست و شو و غیره به عهده وی خواهد بود.
3.42. چنان چه کاربر اقدام به فحاشی، توهین و ضرب و جرح و سایر اقدامات خلاف قانون علیه کاربر دیگر نماید حق مراجعه به مراجع قضایی ذیصلاح محفوظ است.
3.43. فرستنده می پذیرد که محموله به فردی در مقصد تحویل داده شود که نام و نام خانوادگی و شماره تلفن همراه یا کد ملی وی توسط فرستنده به عنوان تحویل گیرنده در هنگام ثبت باربرگ در سامانه ثبت شده است. راننده می تواند رسید بار را به صورت کاغذی یا الکترونیکی از تحویل گیرنده دریافت نماید و هر دو رسید معادل یکدیگر می باشند.
3.44. گیرنده می پذیرد که پس از ایجاد قابلیت رسید و امضای الکترونیک تحویل بار در سامانه، ارائه کد رسید ارسال شده برای تلفن همراه وی به حمل کننده به منزله رسید باربرگ و تحویل کامل و سالم بار است و پس از ارائه این کد حق هرگونه اعتراض یا ادعای آتی را از خویش سلب و اسقاط می نماید.
3.45. متولی سامانه تمام سعی خود را در حفظ کارایی و عملکرد سامانه می کند.
3.46. متولی سامانه با استفاده از نظارت‌های خود و انجام نظرسنجی از کاربران تلاش می‌کند کارکرد سامانه با کیفیت مطلوب ارائه گردد.
3.47. متولی سامانه تلاش خود را جهت فراهم نمودن امکان استفاده از خدمات نرم‌افزاری خود توسط دستگاه‌های کاربران محترم می‌کند اما تضمینی نسبت به اجرا شدن آن روی همه دستگاه‌ها یا همه شبکه‌های ارتباطی (اینترنت، شبکه تلفن همراه و …) نخواهد داد.
3.48. تمامی اطلاعات کاربران به عنوان اطلاعات محرمانه نزد متولی سامانه محافظت شده و دسترسی به آن توسط اشخاص ثالث ممنوع بوده مگر برابر تصمیم مقام ذیصلاح قضایی. بنابراین در صورت درخواست و صدور دستور مقتضی از سوی مراجع قضایی، متولی سامانه مکلف به ارائه اطلاعات کاربران به مراجع مذکور می‌باشد.
3.49. چنانچه هر یک از کاربران سامانه در زمان استفاده از خدمات آن با مشکلی مواجه شوند می‌توانند از طریق مرکز تماس ۲۴ ساعته، مشکل ایجاد شده را مطرح و متولی سامانه پیگیری لازم و تلاش خود را جهت حل مشکل و خطای ایجاد شده در سامانه بعمل خواهد آورد.
3.50. جهت آشنایی کاربران با نحوه و شرایط ارائه خدمات سامانه همه اطلاعات مورد نیاز کاربران در سامانه قرار داده شده است و اشخاص می‌توانند با مراجعه به قسمت مذکور و مطالعه آنها کاملا با شرایط ذکر شده و خدمات سامانه آشنا شوند. همچنین مرکز تماس به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی هر گونه ابهام و سوال کاربران است.
3.51. ارائه اطلاعات کاربری صرفاً از طریق سامانه امکان پذیر است و به منظور حفظ امنیت اطلاعات کاربران و اصل محرمانگی ارائه اطلاعات کاربری به خود کاربر و اشخاص ثالث به صورت تلفنی و حضوری مقدور نیست.
3.52. متولی سامانه هیچ مسئولیتی در فرآیند حمل و نقل بار و خسارات احتمالی وارد شده به هر یک از بارهای کاربران ندارد.
3.53. کاربران اعم از حمل کننده، متصدی حمل، راننده یا مالک ناوگان کاربران در کمال صحت عقل و اراده اقرار می‌نمایند که متولی سامانه به عنوان نماینده تام الاختیار اینجانب کلیه امور مرتبط با عقد قرارداد بیمه مسئولیت اختیاری حمل کنندگان داخل شهری را (می توانید متن قرارداد را از این صفحه مشاهده نمایید)انجام داده و از طرف اینجانب با یک یا چند شرکت بیمه مدنظر خود، قرارداد مذکور را به عنوان نماینده اینجانب امضا نماید. امضای متولی سامانه در این قرارداد به منزله امضای دست-نویس اینجانب بوده و کلیه بندهای این قرارداد و مسئولیت های ناشی از این قرارداد را می پذیرم و متولی سامانه به عنوان نماینده اینجانب در امضای این قرارداد هیچ گونه مسئولیتی در ارتباط با تعهدات بین شرکت بیمه و اینجانب ندارد.
3.54. کاربران اعم از حمل کننده یا متصدی حمل یا راننده یا مالک ناوگان تمام بندهای قرارداد زیر را که بین بیمه گر و متولی سامانه به نیابت از آن ها امضا شده را می پذیرند و تمام مسئولیت تعهدات خود را پذیرفته و آن ها را انجام می دهم. برای مشاهده متن قرارداد اینجا کلیک نمایید.
3.55. کاربران اعم از متصدی حمل یا حمل کننده می پذیرند که بیمه مسئولیت بار را با ارزش بار معادل پنجاه میلیون ریال با پوشش های تصادف‌ و واژگونی و سقوط‌ وسیله‌ حمل و یا برخورد محموله با سایر اشیا اعم از ثابت یا متحرک، پرتاب‌شدن‌ محموله از روی‌ وسیله‌ حمل، آتش‌سوزی‌‌ و یا انفجار محموله و سرقت‌ کلی محموله با وسیله حمل با پرداخت مبلغ 14170 ریال شامل 13000 ریال حق بیمه و 9 درصد مالیات ارزش افزوده در هنگام دریافت هر باربرگ خود اخذ نمایند.
3.56. کاربران می پذیرند که متولی سامانه هیچ گونه مسئولیتی در قبال عملکرد و رفتار بیمه گر (مندرج در قرارداد بند 3،54) در مقابل کاربر و بالعکس ندارند و و حق هرگونه اعتراض یا ادعای آتی را از خویش سلب و اسقاط می نمایند.
3.57. مسئولیت انجام پیگیری های لازم برای دریافت خسارت وارد شده به بار با کاربران بوده و متولی سامانه هیچ گونه مسئولیتی ندارد.
3.58. متولی سامانه هیچ گونه مسئولیتی در قبال تعهدات متقابل شرکت بیمه به عنوان بیمه گر و کاربر اعم از متصدی حمل یا حمل کننده به عنوان بیمه گذار ندارد.
3.59. کاربر می تواند در صورت تمایل با پرداخت هزینه لازم، نسبت به خرید بیمه نامه مسئولیت مدنی حمل کننده بار با پوشش خسارت به محموله حین تخلیه و بارگیری با تایید بخش مربوطه در سامانه باربرگ که معادل امضای الکترونیک کاربر برای خرید این بیمه نامه است، اقدام نماید.

4. مسئولیت کاربران

4.1. مسئولیت همه اقدامات و افعال کاربران که ناشی از عدم رعایت قوانین موضوعه جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون مجازات اسلامی (ارتکاب جرم در هنگام حمل)، قانون تجارت و قوانین مدنی (ورود خسارت به اموال کاربران) باشد، برعهده شخص متخلف بوده و متولی سامانه هیچ گونه مسئولیتی در قبال اعمال و افعال فوق نداشته و نخواهد داشت و متولی سامانه می‌تواند ضمن غیر فعال کردن حساب کاربری متخلف، از طریق مراجع ذیصلاح، اقدامات قانونی را علیه نامبرده نسبت به احقاق حقوق قانونی متولی سامانه به عمل آورد.
4.2. هر گونه اقدامی از سوی کاربران که منجر به ورود خسارت به اعتبار سامانه شود، تخلف از شرایط همکاری و قانونی تلقی و متولی سامانه حق غیر فعال نمودن کاربران و اقدام قانونی علیه ایشان را جهت مطالبه خسارت و احقاق حقوق قانونی خود خواهد داشت.
4.3. مالک ناوگان متعهد است وسیله نقلیه خود را حتما تا سقف تعهدات قانونی خود بیمه شخص ثالث کند تا در صورت بروز خسارات به اشخاص ثالث و یا هر یک از سرنشینان امکان جبران خسارات از طریق بیمه گر مربوطه میسر باشد.
4.4. در صورتی که در حین حمل راننده نسبت به نقض تعهدات قانونی از سوی فرستنده اطلاع پیدا کند، راننده می تواند حمل بار را متوقف کند. در این حالت فرستنده متعهد به پرداخت کامل کرایه به حمل کننده است.
4.5. مالک ناوگان متعهد به دریافت معاینه فنی (در صورت واجد شرایط بودن) وسیله نقلیه خود و همراه داشتن یک کپسول آتش نشانی در وسیله نقلیه می‌باشد.
4.6. حمل کننده در زمان استفاده از خدمات سامانه و انجام حمل بر اساس باربرگ دریافت شده، حق جابجائی اشخاص و صاحب کالا را چه بصورت رایگان و چه با وصول کرایه با وسیله حمل ندارد. در صورت تخلف، کلیه مسئولیت‌های ناشی از جابجایی فرستنده یا نماینده وی بر عهده شخص حمل کننده است.

5. شرایط محموله

5.1. کاربر ملزم و متعهد می‌باشد که مشخصات کامل محموله قید شده در سند باربرگ را اعم از ارزش ریالی بار و نام و ناو خانوادگی و تلفن همراه و نشانی دقیق فرستنده و گیرنده محموله را در سامانه وارد نماید و در صورتی که حمل محموله نیاز به بسته بندی خاصی داشته باشد انجام بسته بندی با فرستنده است و در صورت عدم رعایت این بند کلیه مسئولیت‌های ناشی از عدم ارائه اطلاعات صحیح یا کامل برعهده فرستنده خواهد بود.
5.2. محموله فرستنده باید متناسب با ظرفیت وسیله حمل بوده به نحوی که متعارف محسوب و ابعاد، حجم، وزن، خطرناک بودن، و نوع آن متناسب با وزن و شرایطی باشد که از طرف کارخانه سازنده در کارت خودرو تعیین شده باشد و حمل بار بدون توجه به ظرفیت خودرو تخلف محسوب می‌شود و مسئولیت آن صرفاً بر عهده حمل کننده است.
5.3. فرستنده نباید مرسولات خلاف قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران که از جمله عبارت است از محموله ممنوعه، مواد مخدر، مشروبات الکلی، مواد شیمیائی توهم زا، مواد منفجره، محترقه، مواد سمی، اسیدی، بیماری زا و بد بو، مایعات و جامدات آتش زا و سوختنی، مواد و وسایل رادیواکتیو و بارهای با حجم و ابعاد بیشتر از مقررات مربوطه را جهت حمل به راننده تحویل دهد و در صورت اطلاع، راننده مکلف به اعلام مراتب به متولی مراجع انتظامی می‌باشد. ضمناً هر گونه مسئولیت حقوقی و جزایی از این جهت متوجه فرستنده خواهد بود.
5.4. انتقال بار و کالا توسط حمل کننده تنها طبق ضوابط قانونی مجاز است. در صورت عدم رعایت، همه مسئولیت‌های ناشی از این تخلف برعهده اقدام کنندگان آن است و متولی سامانه حق دارد نسبت به قطع دسترسی اقدام و مبادرت به پیگیری قانونی از جمله مطالبه خسارت از شخص متخلف کند.
5.5. در صورتی که در ابتدای حمل، حمل کننده از محتویات بار فرستنده اطلاع نداشته باشد یا متوجه شود بار اعلام شده در باربرگ با واقعیت بار تفاوت دارد و در حین حمل نسبت به محتویات بار فرستنده اطلاع پیدا کند، در حین حمل مجاز به امتناع از انجام حمل می‌باشد. در این صورت راننده مکلف به اعلام گزارش فوری موضوع به مراجع انتظامی می‌باشد و فرستنده ملزم به پرداخت کل کرایه به راننده می باشد.
5.6. چنان چه کالایی متعلق به فرستنده در خودرو باقی بماند، راننده مکلف است پس از آگاهی از این مسئله در اسرع وقت به فرستنده اطلاع رسانی نماید و کالا به صورت امانت به مدت دو هفته نزد راننده باقی می‌ماند و در محل مورد توافق راننده و فرستنده کالا به فرستنده تحویل می‌گردد.
5.7. پذیرش محموله و بار از اشخاص زیر ۱۸ سال ممنوع است و راننده حق دریافت و تحویل محموله را نخواهد داشت. در صورت پذیرش، تمام مسئولیت‌های ناشی از این تخلف بر عهده حمل کننده می‌باشد.
5.8. راننده متعهد می‌باشد در زمان تحویل محموله به تحویل گیرنده ذکر شده در باربرگ، امضاء و تائیدیه نامبرده را نسبت به تحویل صحیح و سالم محموله به صورت کاغذی یا الکترونیک اخذ نماید و گیرنده محموله نیز در صورت تحویل محموله ملزم به امضاء کاغذی یا الکترونیک و تائید به تحویل صحیح و سالم بودن محموله می‌باشد. در صورت عدم تمایل تحویل گرفتن محموله توسط گیرنده ذکر شده در باربرگ در مقصد به هر دلیلی اعم از دیر رسیدن محموله، ورود خسارت به آن، باز شدن محموله و غیره و یا عدم شناسایی گیرنده در آدرس اعلامی فرستنده، راننده ملزم به مطلع نمودن فرستنده از این موضوع و بازگرداندن محموله به فرستنده است و در صورت عدم پذیرش فرستنده ملزم به نگهداری آن در نزد خود تا تعیین تکلیف نهایی توسط مراجع ذیصلاح می‌باشد.
5.9. راننده مکلف به بررسی محموله مطابق با موارد ثبت شده در باربرگ در زمان تحویل آن از فرستنده می‌باشد و پذیرش محموله توسط راننده دلیل بر مجاز بودن محتویات آن و استاندارد بودن برای حمل می‌باشد و چنانچه در زمان حمل به عللی خارج از اراده راننده مانند توقف و بررسی توسط مرجع انتظامی، افتادن اتفاقی بار و مشخص شدن محتویات آن یا غیره، کاربر راننده متوجه خلاف قانون بودن محموله و نقض تعهدات فرستنده از مقررات و شرایط این سند گردد، مکلف به قطع و لغو حمل محموله و اعلام مراتب به مرجع انتظامی می‌باشد.
5.10. چنانچه محموله به نحوی بسته بندی گردیده که محتویات آن قابل رویت نباشد کاربر مکلف است در سامانه محتویات محموله را به صورت کامل و صحیح ثبت کرده و مسئولیت ناشی از اظهارات خود را بر عهده گیرد. راننده در قبال محتوای غیر قابل رویت محموله‌ها هیچ مسئولیتی ندارد و هر گونه مسئولیت ناشی از ارسال بسته‌های حاوی اقلام مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران، بر عهده فرستنده و کاربر ثبت کننده باربرگ است و پاسخگویی در قبال آن در کلیه مراجع اداری، انتظامی و قضایی مستقیماً بر عهده ایشان است. همچنین فرستنده باید خساراتی که به سبب این امر به متولی سامانه وارد شده است را نیز جبران نماید.
5.11. جهت ارسال محموله‌هایی که نیاز به احراز هویت گیرنده محموله باشد، لازم است فرستنده در سامانه این موضوع را در بخش توضیحات باربرگ متذکر شده و مشخصات کامل گیرنده شامل کدملی، نام پدر و تاریخ تولد وی را ثبت نماید. در غیر این صورت حمل کننده مسئولیتی در قبال احراز هویت گیرنده محموله در آدرس اعلام شده ندارد.
5.12. فرستنده متعهد می‌باشد در صورت داشتن بار نامتعارف و هر گونه پرنده یا حیوانات دیگر، موضوع را به حمل کننده اعلام کند. در غیر اینصورت مسئولیت جبران خسارات وارده و هزینه سفر برعهده فرستنده است.
5.13. حمل کننده متعهد می‌گردد با رعایت کامل امانت داری و در اسرع وقت محموله را به گیرنده برساند.
5.14. چنانچه فرستنده یا گیرنده محموله بخواهد محموله دریافتی به آدرس مبدا بازگردد بایستی موارد را به اطلاع حمل کننده برسانند و کرایه را به وی پرداخت کنند.
5.15. کاربران می پذیرند که تمام بارهای ارائه شده خود جهت حمل و دریافت باربرگ از سامانه به صورت پیش فرض بیمه بوده و حق بیمه آن را در هنگام دریافت باربرگ پرداخت می نمایند. در صورتی که کاربران درخواست افزایش سقف بیمه بار را دارند باید اطلاعات مربوطه را تکمیل و حق بیمه جدید را پرداخت نمایند. مبلغ پرداخت شده بابت حق بیمه حتی پس از لغو حمل قابل عودت به کاربران، چه به صورت اعتباری و چه به صورت نقدی نمی باشد. هم چنین کاربران می پذیرند که تمام شرایط بیمه گر بار را می پذیرند.
5.16. مراکز، شیوه جبران خسارت و مدارک لازم برای دریافت خسارت طبق شرایط اعلامی بیمه گر در سامانه است.
5.17. چنان چه تلف یا نقص محموله ناشی از عیب ذاتی کالا یا ناشی از سایر عیوبی که هیچ ارتباطی با حمل آن نداشته یا مستند به فرستنده یا گیرنده و یا ناشی از تعلیماتی بوده که یکی از آنها داده‌اند یا بسته بندی نادرست فرستنده یا محموله های نا متناسب برای حمل و یا محموله های سریع الفساد باشد، حمل کننده هیچ گونه مسئولیتی نخواهد داشت.
5.18. اگر بسته بندی عیب ظاهری داشته و حمل کننده محموله را بدون قید عدم مسئولیت قبول کرده باشد شخصا مسئول آن خواهد بود.
5.19. چنان چه تلف، نقص یا سرقت محموله ناشی از تقصیر یا قصور حمل کننده باشد، مسئولیت جبران خسارت تماما متوجه حمل کننده است.
5.20. کاربران می پذیرند بیمه گر در قبال پرداخت خسارت برای محموله‌هایی که ارزش آن‌ها در باربرگ اظهار نشده باشد، حداکثر تا مقدار پنجاه میلیون ریال مسئولیت دارد.

6. موارد فنی

6.1. کاربران حق ندارند هیچگونه تلاشی در جهت استخراج سورس کد (Source Code) نرم‌افزارهای سامانه شامل دیکامپایل(Decompile) ، مهندسی معکوس(Reverse Engineering) یا فعالیت‌های مشابه انجام دهد، مگر اینکه اجازه چنین کاری به صورت قانونی صادر شده باشد.
6.2. کاربران مجاز نیستند با استفاده از روش‌های Framing یا Mirroring یا روش‌های دیگر نسخه دیگری از خدمات سامانه را روی سرورهای دیگر ارائه کنند. همچنین کاربر مجاز نیست در نرم‌افزار سامانه یا در روش ارائه خدمات تغییر یا اخلالی ایجاد کند.
6.3. کاربران حق ندارند نرم‌افزار یا اسکریپتی با هدف ایندکس گذاری (Indexing)، مطالعه یا هرگونه فعالیت داده‌کاوی روی خدمات اجرا کنند.
6.4. کاربران حق ندارند هیچ فعالیتی در راستای حصول دسترسی غیرقانونی و غیر متداول به هیچ بخش از سامانه یا سامانه‌های مرتبط با سامانه انجام دهند.
6.5. متولی سامانه ممکن است در شرایطی به کاربران اجازه دهد که در وب سایت، اپلیکیشن، سامانه و یا سایر بخش‌های این سامانه، عکس، متن، فایل صوتی، فایل تصویری یا فایل‌های مشابه منتشر کنند. مالکیت هر مطلب (شامل متن، عکس، فایل صوتی، فایل تصویری و …) که به این شکل در خدمات ثبت شود همچنان متعلق به کاربران خواهد بود. اما با ثبت آنها در سامانه کاربران این حق را به متولی سامانه می‌دهند که آنها را در هر مکان و هر زمانی به صورت دیجیتال یا چاپی برای هر نوع کاربردی منتشر کند. همچنین متولی سامانه مجاز است حق انتشار این مطالب را به اشخاص حقیقی یا حقوقی دیگر منتقل کند.
6.6. متولی سامانه در شرایطی که به هر دلیل به این نتیجه برسد حضور یک کاربر می‌تواند برای سامانه یا سایر کاربران خطرناک باشد یا مطلوب نباشد، طبق صلاحدید و تشخیص خود، حق حذف دسترسی کاربر مذکور به خدمات سامانه را دارد. در این صورت، کاربر حق طرح هیچگونه ادعا و یا اعتراضی را نخواهد داشت.
6.7. کاربران توافق می‌کنند جهت مبادله آسان اطلاعات، همه تغییرات و الحاقیه‌های قوانین و مقررات حاضر اعم از تغییر و اضافه کردن شروط آن، ارسال اخطاریه و ابلاغیه‌های مربوط به سامانه که از طریق سامانه بعمل آید و کاربران ضمن پذیرش اطلاع از شرط و روند اجرایی آن، موافقت خود را نسبت به اعمال شرط مذکور اعلام می‌کنند.
6.8. مسئولیت حفظ و حراست از حساب کاربران برعهده کاربر مذکور بوده و وی ضمن پذیرش این مسئولیت، همه داده پیام‌های صادره از طریق حساب کاربری مذکور را منتسب به خود دانسته و هرگونه ادعایی نسبت به انکار، تردید و جعل داده پیام‌های ارسال شده از ناحیه نامبرده غیر قابل استماع و مردود است.
6.9. کاربران می‌پذیرند هر گونه رویه، اشکال، تصدیق داده پیام‌های صادره از طرف متولی سامانه و عبارات مبین تائید و اعلام قبولی کاربر به منزله امضا الکترونیکی و دستنویس کاربران بوده و به منزله قبولی کاربران محسوب می‌شود و هر گونه ادعائی نسبت به امضا و قبولی مذکور غیر قابل استماع و مردود است.
6.10. عضویت در سامانه و دریافت باربرگ هیچ گونه مسئولیتی برای متولی سامانه در قبال رفتار و اعمال کاربران و بیمه گر اعم از فرستنده، گیرنده، حمل کننده، راننده، مالک ناوگان و متصدی حمل نسبت به هر شخص دیگری ایجاد نمی کند.
6.11. کاربران در کمال صحت عقل و اراده اقرار می‌نمایند واجد تمامی شرایط قانونی نسبت به استفاده از سامانه به منظور انجام حمل و نقل بار اعم از عدم سوء پیشینه، عدم اعتیاد به مواد مخدر و مشروبات الکلی و همچنین عدم استعمال و مصرف آنها هستند.
6.12. کاربران اقرار می‌نمایند کلیه اظهارات، اعلامات، تائیدیه‌ها و محتویات و مندرجات اسناد و مدارک ارائه شده و اطلاعات اعلامی به متولی سامانه یا ثبت شده در سامانه و هر آنچه که در آینده اعلام و ارائه می‌گردد منطبق با واقع و حقیقت می‌باشد. در صورتیکه به هر دلیل اعم از اعلام مراجع و اشخاص خلاف اظهارات کاربران اعلام یا احراز گردد، متولی سامانه محق می‌باشد ضمن غیر فعال نمودن دائمی کاربر خاطی و به جهت تخلف نامبرده از موارد فوق نسبت به مطالبه مبلغ صد میلیون ریال بعنوان خسارت و وجه التزام این شرایط و مقررات اقدام نماید. وصول تمام یا قسمتی از خسارت و وجه التزام فوق از اعتبار ریالی کاربر نزد متولی سامانه بلامانع می‌باشد.

لطفا صبر کنید...